Trudno zapewne w to uwierzyć nie tylko naszym milusińskim, ale….pierwszy odcinek najsłynniejszej polskiej kreskówki z przygodami Bolka i Lolka zrealizowano jesienią 1963 r.. A najstarsi górale pewnie pamiętają, że mali bohaterowie z miejsca podbili serca milionów Polaków! Odnotujmy również imponującą karierę międzynarodową – te kultowe polskie kreskówki pokazywane były w 80 krajach na całym świecie! Szacuje się, że przygody Bolka i Lolka obejrzało blisko miliard ludzi!

phpThumb_generated_thumbnailJPEGZ tej okazji czekają nas emocje związane z wielkim jubileuszowym konkursem odbywającym się pod patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Anny Komorowskiej, ogłoszonym przez Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku Białej na plastyczne arcydzieło z Bolkiem i Lolkiem w roli głównej!

Otóż  w konkursie bierze również udział Kanada! Tak, tak  dzieci zamieszkałe w Kanadzie będą miały szansę rywalizować dzięki konkursowi pt. „Cała Kanada rysuje Bolka i Lolka” organizowanemu przez Polsko-Kanadyjskie Centrum Edukacji wraz  z Konsulatem Generalnym RP w Toronto.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5 do 15 lat do siedziby MAVO Academy of Arts & Music, gdzie będzie można wykonać prace konkursowe w sobotę, 6 października br, w godz od 14:00 do 16:00. Najlepsze prace zostaną wysłane do Bielska-Białej, a następnie pozostanie nam już tylko trzymać kciuki za reprezentantów Kanady!

Prace plastyczne można również nadsyłać (do 10 października 2013 r.) na adres: PCEC 777 Guelph Line, PO Box 62111.

Pełny regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Pomagają nam:
Patronat medialny
Honorowy Patronat:
MAREK SOWA – Marszałek Województwa Małopolskiego