Ponad 100 dzieci wzięło udział w kanadyjskiej edycji konkursu z okazji 50 urodzin Bolka i Lolka. Konkurs został ogłoszony przez studio filmów rysunkowych Semafor w Bielsko-Białej. Edycję kanadyjską zorganizowało Polsko – Kanadyjskie Centrum Edukacji wraz z Konsulatem Generalnym RP w Toronto. W Polsce Patronat honorowy nad konkursem objęła małżonka Prezydenta Polski – Pani Anna Komorowska.

6 października w Mavo Arts and Music Academy, kilkadziesiąt osób rysowało postaci Bolka i Lolka. Joanna Danicka – Garbacz koordynatorka konkursu i wiceprezes PCEC w Kanadzie podkreśla, że dzięki gościnności Pana Wojciecha Gawendy i Magdaleny Papież dzieci mogły swobodnie puścić wodze wyobraźni i rysować, malować czy szkicować swoich wspaniałych bohaterów. Rodzice w tym czasie przyjemnie spędzali niedzielne popołudnie obserwując swoje pociechy – wracali wspomnieniami do lat dziecinstwa i ulubionych bohaterow z dobranocek – podsumowuje. Warto dodać, że prace powstały przy akompaniamencie muzyki z bajki o Bolku i Lolku czy tez utwór w wykonaniu najzdolniejszych uczniów szkoły artystycznej „Mavo”

W niedzielnym konkursie wzięło udział ponad 60 uczestników oraz około 50 dzieci z okolicznych szkol gdzie prace dostarczono osobiście bądź przesłano poczta. W skład komisji konkursowej weszli: Konsul Rp w Toronto Grzegorz Jopkiewicz, Pani Prezes ZG ZNP w K Maria Walicka, Wiceprzewodnicząca ds. PR Pani Iwona Bogorya-Buczkowski oraz Sekretarz Generalny PCEC Pani Ewa Guzik. Komisja obradowała w ostatni czwartek w Konsulacie RP w Toronto. Najlepsze prace zostały wysłane do Polski do głównego organizatora, gdzie zostaną dołączone do ogólnoświatowego finału, który odbędzie się 08 listopada br. Kanadyjski finał odbędzie się 1 grudnia, gdzie zostaną wręczone dyplomy i nagrody.

Joanna Danicka – Garbacz dziękuje także rodzicom którzy poznali swoje dzieci z wyjątkowymi postaciami jakimi są Bolek i Lolek . – Z pewnością każdy z nas z uśmiechem na twarzy wraca do młodych lat, do dzieciństwa gdzie towarzyszyli nam przez wiele dobranocek …Lolek i Bolek.

This slideshow requires JavaScript.

Dziękuję w imieniu PCEC wszystkim tym, dzięki którym ten konkurs mógł się odbyć tutaj w Kanadzie: Konsulatowi Generalnemu RP w Toronto, Mavo Arts & Music Academy, Zarządowi Głównemu ZNPwK, Oddzialowi Mississauga ZNP w K, naszemu patronowi medialnemu „Gazeta”, zaprzyjaznionemu fotografowi, Panu Piotrowi Kotyra oraz kolezankom z PCEC – Iwonie Malinowskiej, Ewie Guzik i Sylwii Zyman – konkluduje.

Pomagają nam:
Patronat medialny
Honorowy Patronat:
MAREK SOWA – Marszałek Województwa Małopolskiego