FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI W KANADZIE – 12 KWIETNIA 2015! Gość z Polski Majka Jeżowska

 

This slideshow requires JavaScript.

MajkaTo niezwykłe święto dzieci i polskiej muzyki. Już 12 kwietnia 2015, z inicjatywy Polsko – Kanadyjskiego Centrum Edukacji odbędzie się Festiwal Polskiej Piosenki w Kanadzie. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Majka Jeżowska, znana piosenkarka, której utwory takie jak „A ja wolę moją Mamę”, czy „Kolorowe Dzieci”, nucą nie tylko dzieci ale i dorośli. Festiwal poprzedzony będzie eliminacjami, w czasie których jury zadecyduje kto wystąpi  12 kwietnia podczas Wielkiego Finału w Polskim Centrum Kultury im. Jana Pawła II, 4300 Cawthra Road w Mississauga.

 

 

Zdjęcia_Majka_live-promo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

radosne nutki plakat

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza organizacja stara się umożliwiać młodzieży rozwijanie ich talentów i pasji. W tym celu od 2010 roku, odbywa się „Festiwal Piosenki Polskiej w Kanadzie”, podczas którego młodzi Polonusi i Kanadyjczycy mają okazję zaprezentować się na profesjonalnej scenie. Festiwal został zainicjowany przez Iwonę Malinowską w 2010 roku i był organizowany przez Polską Szkołę im. Mikołaja Kopernika w Burlington.  Podczas dwóch edycji, na scenie wystąpiło wiele utalentowanych młodych ludzi.  Jedną z takich osób jest Julia Dębowska

https://www.youtube.com/user/zdebowski

Celem FPPK jest przede wszystkim:

  • umożliwienie młodzieży rozwijanie swoich talentów i pasji
  • integrowanie młodzieży polonijnej  poprzez muzykę
  • promowanie kultury polskiej poprzez śpiew
  • promowanie języka polskiego poprzez naukę i wykonywanie polskich  piosenek

Obecnie Festiwal będzie kontynuowany przez Polsko – Kanadyjskie Centrum Edukacyjne. W planach jest także rozszerzenie inicjatywy na Stany Zjednoczone i Polskę.

Relacja z festiwalu 2011 :

http://www.youtube.com/watch?v=VrA_W4Vzpi8

Zdjęcia wykonane przez Annę Kobelak

AKPHOTO

www.akphoto.ca

info@akphoto.ca

This slideshow requires JavaScript.

Pomagają nam:
Patronat medialny
Honorowy Patronat:
MAREK SOWA – Marszałek Województwa Małopolskiego