logotypMSZ-Consulate-ang_kontrast (2)Ruszają zapisy na I polonijne warsztaty dziennikarskie w Kanadzie.                                                                                           Mississauga 31.10 -2.11.2014

                               I ty możesz zostać dziennikarzem!

 

 

Marzysz o karierze dziennikarza? Z myślą o Tobie Polsko-Kanadyjskie Centrum Edukacji organizuje profesjonalne warsztaty dziennikarskie. Pod okiem doświadczonych praktyków, dowiesz się jak redagować newsy, artykuły, wywiady. Zapoznasz się z tajnikami i wyzwaniami zawodu, a nawet opublikujesz swój artykuł w gazecie!

Więcej informacji oraz program warsztatów już na stronie: www.p-cec.org oraz na naszym FB: https://www.facebook.com/PolishCanadianEducationCentre?ref=hl.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych dziennikarzy z Polski i Kanady. Patronem honorowym warsztatów jest Konsulat RP w Toronto.

Już dzisiaj dołącz do grupy, która 31 października 2014 rozpocznie fascynującą przygodę z dziennikarstwem. I pamiętaj: jak to w tym zawodzie bywa, nie zwlekaj – musisz zdążyć przed deadlinem!

Zgłoszenia przyjmowane są do 19.10.2014. Intensywne warsztaty prowadzone będą w języku polskim w dniach 31.10-2.11.2014 w Hotelu Novotel w Mississaudze. Całkowity koszt to 30 dol. Informacji na temat projektu udziela także:                                                   Natalia Łabuz 905 484 1245 nlabuz@polishcanadianeducationcentre.org

                                                      PROJEKT I WARSZTATÓW DZIENNIKARSKICH

                                                       DLA MŁODZIEŻY POLONIJNEJ W KANADZIE

                                                                         31.10 – 2.11.2014

Czas trwania:

– 3 dni (od piątku do niedzieli)                                                                                                                                                                                                                     – codziennie ok. 6 godzin (w trzech blokach po 2 godziny, z przerwami)

Miejsce:

piątek, 31 października – 17:30 – 21:00 – Konsulat Generalny RP w Toronto, 2603 Lake Shore Blvd. W. M8V 1G5

sobota, 1 listopada – 8:30 -17:00Hotel Novotel  – 3670 Hurontario Street, Mississauga, ON L5B 1P3, +1 905-896-1000

niedziela, 2 listopada – 8:30 -14:00Hotel Novotel – 3670 Hurontario Street, Mississauga, ON L5B 1P3, +1 905-896-1000

I DZIEŃ

 Poznajemy blaski i cienie dziennikarstwa

 • Część teoretyczna i praktyczna – czyli skąd się biorą tematy oraz jak napisać artykuł, a także parę słów o współczesnym dziennikarstwie. Informacje na temat jak tworzyć tytuły i leady, jak dobierać ilustracje, jak szukać materiałów i jak unikać najczęstszych grzechów współczesnych mediów.
 • Papier a internet – różnice

II DZIEŃ

 Wymyślamy gazetę

 Uczestnicy tworzą własną redakcję i dzielą się rolami. Wymyślają własną, np. 4-stronicową gazetę o dowolnej tematyce. Mają 2 dni by ją napisać i wydać.

 III DZIEŃ

Redagujemy

 Ostatni dzień to praca nad powstałymi dzień wcześniej tekstami. Indywidualna  rozmowa na temat napisanego przez każdego uczestnika artykułu

Dziennikarstwo jest dziedziną, która łączy w sobie wiele ciekawych dyscyplin. Co więcej, uczy młodych ludzi obserwacji świata, wsłuchiwania się w potrzeby innych, a także  rozwija w nich pasję do pisania i wyrażania opinii o otaczającym ich świecie. Polsko – Kanadyjskie Centrum Edukacji jako organizacja mająca na celu przede wszystkim integrację młodzieży i pomoc w rozwijaniu ich pasji i poszerzaniu wiedzy, postanowiło zorganizować I Warsztaty Dziennikarskie.

W tym roku młodzież będzie miała wyjątkową możliwość nauki trudnej sztuki dziennikarskiej pod okiem doświadczonych dziennikarzy. Pierwszą edycję poprowadzą:

Grzegorz Strzeboński -Polska- redaktor , wychowawca wielu dziennikarzy

Natalia Łabuz –absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim

Tegoroczne warsztaty będą odbywać się w dniach 31.10- 2.11. 2014 w Mississauga. W czasie trzydniowych, intensywnych zajęć młodzież będzie miała okazję poznać tajniki dziennikarskiej sztuki zarówno w teorii jak i w praktyce.

Cele warsztatów dziennikarskich:

 • Nauka sztuki dziennikarskiej
 • Propagowanie języka polskiego poprzez pisanie tekstów
 • Kształtowanie w młodych ludziach umiejętności obserwacji otaczającego ich świata
 • Kształtowanie umiejętności krytycznych
 • Odkrywanie młodych talentów
 • Pomoc w rozwijaniu pasji
 • Integracja z młodzieżą zarówno ze swojego środowiska jak i z innych krajów
 • Ukształtowanie umiejętności pracy w grupie
 • Zachęcenie młodzieży do pisania i tworzenia artykułów a co się z tym wiąże – wspierania mediów polonijnych
 • Ukształtowanie w młodzieży cech rasowego dziennikarzy: zdolności psychologicznych, obserwacyjnych
 • Poznawanie Polski i jej kultury na podstawie tekstów wybitnych reporterów
 • Wykształcenie młodzieży, która w przyszłości będzie tworzyć media polonijne
Pomagają nam:
Patronat medialny
Honorowy Patronat:
MAREK SOWA – Marszałek Województwa Małopolskiego